Jumpo

Jeśli mają Państwo pytania, potrzebują pomocy, lub chcą podzielić się z nami Waszymi uwagami, prosimy o kontakt. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

JUMPO Trampoliny Ziemne

ul. J. Mireckiego 13A/7M
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: +48 799269994
e-mail: biuro@jumpo.pl

Trampolina ziemna. Trampolina ziemna jest wkopana w ziemię. Kształt może być okrągły lub kwadratowy. Playground trampoline is install in to the ground. Ground trampoline, in-ground trampoline. Plastic lamels, EPDM rubber.

Jak urządzić publiczny plac zabaw?

Place zabaw to miejsca tworzone z myślą o aktywnym wypoczynku dla dzieci. Nie można jednak zapominać, że sporo czasu spędza na nich również młodzież i osoby dorosłe. Wbrew pozorom zaaranżowanie ciekawego placu zabaw nie jest wcale prostym zadaniem — do wyboru jest mnóstwo urządzeń, które potrafią sporo kosztować i zajmować mnóstwo przestrzeni. Administrator musi zatem być pewien tego, co robi. O czym nie może zapomnieć?

Czego nie powinno zabraknąć na publicznym placu zabaw?

Żeby plac spełniał swoje zadanie, powinien umożliwiać i zachęcać dzieci do aktywnego spędzania czasu. Musi służyć nie tylko dobrej zabawie, ale przede wszystkim rozwijać i kształtować zarówno ciało, jak i umysł. Ważne w młodzieńczym wieku jest doskonalenie wyobraźni oraz zdolności motorycznych, koordynacji ruchowej, zwinności i sprawności fizycznej. To, czy dziecko zaangażuje się w ćwiczenia, może mieć wpływ na postrzeganie przez niego sportu w przyszłości. Nie można też zapomnieć o miejscach do odpoczynku i wspólnych rozmów — zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Urządzenie placów zabaw — dla dzieci i osób dorosłych

Akcesoriów dla dzieci można znaleźć na placach zabaw najwięcej. Nic w tym dziwnego, w końcu to głównie z myślą o nich tworzy się takie miejsca. Aby plac był przystosowany dla dzieci, powinien posiadać m.in.:

– zestawy zabawowe – to konstrukcje, które łączą w sobie zjeżdżalnie, mostki, domki, małe tory przeszkód lub gry logiczne (np. kółko i krzyżyk). Pozwalają zaoszczędzić nieco funduszy, a połączone w całość zajmują znacznie mniej miejsca i mogą zrobić furorę na placach zabaw;

– huśtawki – wbrew pozorom spędzają na nich czas również dorośli. Dają możliwość budowania więzi między dwoma lub kilkoma osobami poprzez rozmowę w trakcie bujania się. Pozwalają też zaangażować rodziców we wspólną zabawę z dziećmi. Przynajmniej jeden zestaw huśtawkowy powinien znaleźć się na placu zabaw;

– piaskownice i tereny zielone – dla młodszych dzieci piaskownica jest wszystkim, co niezbędne do świetnej zabawy. Starsze potrzebują nieco więcej przestrzeni, na przykład, żeby pograć w piłkę, pobiegać czy porzucać frisbee. Taki teren nie potrzebuje specjalnych atrakcji — wystarczy, że po prostu jest;

– miejsca do relaksu – na placach zabaw nie może zabraknąć ławek lub leżaków, gdzie rodzice mogliby usiąść, porozmawiać i popilnować swoich dzieci. Plac zabaw stanie się wówczas miejscem spotkań dla młodzieży. W okolicy można również umieścić stoliki do gier planszowych czy stojaki na rowery;

– siłownia zewnętrzna – składa się z podstawowych zestawów do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych. Pozwala na niezobowiązujący trening na świeżym powietrzu i wypełnienie wolnego czasu, gdy dziecko bawi się na placu.

Trampoliny — uniwersalne wyposażenie placów zabaw

Każdy uwielbia trampoliny, zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to urządzenia, na których spala się mnóstwo kalorii i które generują sporą dawkę pozytywnej energii. Trampoliny wkopywane w ziemię są niewielkich rozmiarów, lecz mogą zostać połączone z innymi i wówczas stworzą intrygujący park trampolin. To genialna zabawa na wiele godzin, która przekona każdego, że aktywność na świeżym powietrzu może być ekstra!

Trampoliny ziemne mają różne kształty i kolory. Można umieścić mniejsze z nich, które będą przeznaczone dla całkiem małych dzieci lub zdecydować się na większe, nawet dla osób dorosłych. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór jednego z zestawu gotowych trampolin. Z pewnością przypadną one do gustu mieszkańcom. Szczegółowo omawiamy je m.in. we wpisie: „RODZAJE TRAMPOLIN ZIEMNYCH — CZĘŚĆ 2: ZESTAWY SPECJALNE”.

dziecko na trampolinie ziemnej trampoliny ziemna przy orliku

Jakie normy muszą spełniać urządzenia na placach zabaw?

Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo konstrukcji umieszczanych na placach zabaw. Każda z nich musi bowiem spełniać restrykcyjne normy, bez których administrator nie ma możliwości usytuowania ich na placu zabaw. Zasady bezpieczeństwa zostały opisane w normie PN-EN 1176 oraz PN-EN 1177. Urządzenia, które posiadają certyfikat zgodny z powyższymi, są bezpieczne w użytkowaniu.

Normy oparte są na doświadczeniach Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego i regulują między innymi sam projekt placów zabaw, ich wyposażenie, nawierzchnię czy sposób utrzymania. Każde urządzenie jest sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa i amortyzacji (co jest szczególnie ważne m.in. w przypadku trampolin ziemnych). Inspektorzy badają zachowanie odległości między poszczególnymi obiektami, jakość wykorzystanych materiałów czy sposób zabezpieczenia użytkowników. Wymogiem są też regularne przeglądy i konserwacje placów zabaw.

Tworzenie placów zabaw jest wyzwaniem, ale też popisem kreatywności. Kilka ciekawie połączonych ze sobą obiektów może dać nie tylko mnóstwo zabawy, ale też pozytywnie wpłynąć na wizerunek gminy, miasta lub osiedla. Warto maksymalnie zaaranżować dostępną przestrzeń — wkopać trampoliny ziemne czy ustawić ławki. Należy mieć jednak świadomość, że sprzęt umieszczany na placach zabaw musi posiadać certyfikat bezpieczeństwa.

You don't have permission to register