Publiczne place zabaw znajdujące się w miejskich parkach lub przy szkołach bądź przedszkolach cieszą się ogromną popularnością.

Chętnie tutaj spędzają czas przede wszystkim dzieci. Jednak coraz częściej przy takich placach zabaw są ustawiane także urządzenia fitness i siłownie outdoor, z których bardzo chętnie korzystają również dorośli. Zarówno w przestrzeni dla dzieci, jak i dla dorosłych, coraz częściej można spotkać trampoliny ziemne. Czym są takie urządzenia i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Trampoliny ziemne – do ogrodu i na plac zabaw

Trampoliny montowane w ziemi są coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym jako uzupełnienie wyposażenia placów zabaw i siłowni outdoorowych. Jest to też dobra propozycja dla osób, które urządzają kącik zabaw w ogrodzie dla swoich dzieci. Z uwagi na to, że trampoliny są dostępne w różnych rozmiarach, można je zamontować nawet na niewielkich przestrzeniach – na wąskich działkach przy domkach jednorodzinnych.

Trampolina ziemna
Jumpo – trampoliny

Taka trampolina nie wymaga dużej konstrukcji, ani stelażu. Jest umieszczana na poziomie ziemi i jest obłożona bezpieczną nawierzchnią, jaką coraz częściej można spotkać na placach zabaw.

Dlaczego warto zdecydować się na trampoliny ziemne?

Jest to przede wszystkim ciekawe urozmaicenie placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Można zaobserwować, że w miejscach, gdzie są one zainstalowane, budzą największe zainteresowanie. Inne sprzęty nie są już wówczas tak bardzo oblegane. Szczególnie chętnie wybierają je dzieci. Dorośli z kolei decydują się na korzystanie z nich, w sytuacji, gdy chcą poprawić swoją kondycję i w niewymagający sposób poćwiczyć.

Warto tutaj wspomnieć, że trampoliny mogą być pojedyncze lub dla większej ilości osób. Dzięki czemu może na nich ćwiczyć większa ilość osób. Jest to przydatne szczególnie na siłowniach, gdzie nieraz organizowane są zajęcia fitness, czy po prostu spotyka się grupa znajomych, która razem chce poćwiczyć.