Czas zabawy to czas, kiedy do dziecięcych głów trafia milion pomysłów na minutę — w tym samym momencie chcą grać w piłkę, biegać, skakać, rozrabiać i wiele, wiele więcej. Niekiedy nie sposób ich zatrzymać… Ale w życiu każdego rodzica nadchodzi w końcu ten moment, gdy dziecko oznajmia: „nudzi mi się”. Rodzicu! Daruj sobie stwierdzenia „jak to może Ci się nudzić?” czy propozycje pokroju „idź się pouczyć” lub „posprzątaj swój pokój”. Skoro to czas zabawy, pomóż swojej pociesze spędzić go naprawdę wspaniale ;-). Na tę okazję warto mieć w zanadrzu kilka propozycji — uchylimy rąbka tajemnicy i pokażemy Ci, jak ciekawie można bawić się na trampolinie.

W co bawić się na trampolinie wkopywanej w ziemię?

Posiadasz trampolinę wkopywaną w ziemię w swoim ogrodzie? A może nieopodal jest plac zabaw, na którym takie urządzenie się znajduje? Doskonale! Wygląda na to, że pomysł na zabawę dla Twojego dziecka masz już z głowy. Podsuń mu propozycje w zależności od tego, czy chce bawić się ze znajomymi, czy w pojedynkę. Pamiętaj jednak, że ze względów bezpieczeństwa na jednej trampolinie, w tym samym czasie, może skakać tylko jedna osoba.

Zabawy na trampolinie ze znajomymi

wspólna zabawa na trampolinach zabawa na trampolinie

Zabawy na trampolinie w pojedynkę

Pamiętaj! Wykonywanie skomplikowanych akrobacji, w tym salt, szpagatów, „gwiazd” itp., jest całkowicie zabronione. Niefortunny upadek może grozić poważną kontuzją — urazem ręki, głowy czy kręgosłupa, co może doprowadzić do trwałego kalectwa.

Rodzicu! Jeśli czytasz ten artykuł, miej na uwadze, że dzieci nie zawsze zachowują się zgodnie z zasadami bezpiecznego korzystania z trampolin. W trosce o zdrowie maluchów staraj się zapewnić im stały nadzór podczas zabawy. Mamy nadzieję, że teraz, gdy Twoja pociecha przyjdzie prosić Cię o pomoc w znalezieniu zajęcia, będziesz miał szereg pomysłów na atrakcje ;-). A może sam wyjdziesz z inicjatywą i zaprosisz malca do wspólnego spędzenia czasu na trampolinie? Miłej zabawy!