Jumpo

Jeśli mają Państwo pytania, potrzebują pomocy, lub chcą podzielić się z nami Waszymi uwagami, prosimy o kontakt. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

JUMPO Trampoliny Ziemne

ul. J. Mireckiego 13A/7M
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: +48 799269994
e-mail: biuro@jumpo.pl

dziecko skaczące na trampolinie ziemnej

Czy warto mieć trampolinę w swoim ogrodzie? — 3 powody „za”

Współcześnie o trampolinach mówi się wiele — jedni twierdzą, że jest to urządzenie szkodliwe, inni z kolei, że to świetna propozycja dla najmłodszych. Komu wierzyć? Faktem jest, że trampoliny wciąż są dostępne w sprzedaży i cieszą się naprawdę sporą popularnością. Gdyby były niebezpieczne, to nie byłyby tak powszechne. Nie da się jednak ukryć, że ich niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do kontuzji, ale do tego z pewnością nie dopuszczą nasi czytelnicy, których niejednokrotnie informowaliśmy o ewentualnych zagrożeniach i sposobach ich niwelowania :-). Kiedy ten temat mamy już opracowany, skupmy się na tym, dlaczego trampolina powinna znaleźć się w naszym ogrodzie. Oto 3 powody „za”, które naszym zdaniem przekonają Cię do zakupu.

Powód 1: Niwelujemy uzależnienie wśród najmłodszych

Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko potrafi się bardzo szybko nudzić. Nie zawsze jest on też w stanie wymyślić dla malucha ciekawe zajęcie. Wówczas najmłodsi sięgają po telefony, tablety czy siadają przy komputerze. Zabawa przy urządzeniach elektronicznych jest tak dobra, że trudno od nich odejść. W ten sposób rodzi się uzależnienie, które z czasem coraz ciężej jest zniwelować. Rozwiązaniem mogą być właśnie trampoliny.

Trampoliny ziemne coraz częściej montujemy nie tylko na placach zabaw, ale także w przydomowych ogrodach. Wystarczy jedna, by dostarczyć dziecku mnóstwo zabawy, lecz jeśli będzie ich więcej — ciekawie zaaranżowanych — malec może przez wiele godzin skakać między nimi i wymyślać przeróżne zabawy. Na sam początek możesz mu odrobinę pomóc, sugerując się naszymi inspiracjami z wpisu: „Zabawy na trampolinie wkopywanej w ziemię”. Dziecko, mające do dyspozycji takie urządzenia, z pewnością odstawi elektronikę na bok ;-).

Powód 2: Wspieramy rozwój dzieci

Skakanie na trampolinie niesie ze sobą wiele korzyści pod względem zdrowotnym. Przede wszystkim użytkownikom poprawia się kondycja fizyczna. Podstawowe ćwiczenia wykonywane w trakcie zabawy potrafią przynieść więcej korzyści niż kilkunastominutowe bieganie, do którego znacznie ciężej jest przekonać najmłodszych. Oprócz poprawy kondycji niwelujemy także ryzyko wystąpienia nadwagi, które często towarzyszy dzieciom XXI wieku.

dziecko skaczące na trampolinie ziemnej trampolina ziemna

Poprzez liczne zabawy na trampolinach dzieci ćwiczą swoją koordynację ruchową, a ich organizm wydziela masę endorfin — hormonów szczęścia, które w młodym wieku są naprawdę ważne. A to dopiero początek zalet pod względem rozwoju. Skakanie na trampolinie ziemnej poprawia krążenie krwi, zwiększa wydolność organizmu, dotlenia go oraz stymuluje układ odpornościowy. To także doskonałe wsparcie dla motoryki dziecka i jego równowagi.

Powód 3: Doskonała zabawa dla dziecka, spokój dla Ciebie!

Bądźmy szczerzy — gdy dziecko się nudzi, Ty z pewnością nie będziesz miał spokoju :-). Ale jeśli będzie ono miało trampolinę ziemną, to problem sam się rozwiąże. Twój malec momentalnie znajdzie towarzyszy do zabawy, a Ty przez wiele godzin będziesz mógł zająć się swoimi sprawami. Mało tego. Trampolina ziemna jest na tyle świetnym urządzeniem, że Ty sam możesz bez przeszkód się na niej dobrze bawić. To rozwiązanie zarówno dla młodszych, jak i starszych czy już dorosłych użytkowników.

Wciąż masz wątpliwości, czy trampolina ziemna powinna znaleźć się w Twoim ogrodzie? Przejrzyj nasze poprzednie wpisy, w których opisujemy ciekawe rozwiązania dotyczące tych urządzeń. Poruszaliśmy temat jumping fitnessu, udogodnień dla osób niepełnosprawnych, aktywności ruchowej wśród najmłodszych czy w końcu samego, łatwego montażu sprzętu. Mamy nadzieję, że przedstawione 3 powody zachęciły Cię do zakupu trampoliny lub utwierdziły Cię w przekonaniu, że jest ona dobrym wyborem :-). Z racji tego, że dostarcza ona tak wiele rozrywki i przynosi mnóstwo korzyści, to może skusisz się na zakup kolejnej? Zobacz nasze aranżacje przygotowane przy użyciu trampolin o różnych kształtach i stwórz podobne, niezwykłe place zabaw także w swoim przydomowym ogrodzie. Życzymy miłej zabawy — Tobie i Twojemu dziecku :-).

 

You don't have permission to register